BİLGİ İÇİN +90 212 438 78 33
Certifications

 

1. Refillable – Birçok büyük dünya sorununa bizim küçük bir çözümümüz, basit ama yenilikçi bir sistem tasarlamak olmuştur;

Ürünlerimizin %90'ı doldurulabilir olmasından dolayı dünyamızın daha az kirlenmesine katkıda bulunmaktayız.

Refill system (Yeniden doldurulabilir) bir ürün satın aldığınızda ,daha sonra diğer renkleri de deneme şansınız olacaktır. Doldurma sistemi onları, ekonomik, sürdürülebilir ve dayanıklı hale getirir ve maliyet ile paketlemeyi azaltır.

 

2. Cruelty-Free –  “Cruelty Free” sertifikası Ürünün test aşamasında hayvanlar üzerinde denenmediğini kanıtlar.

Ürünlerin test edilme sürecinde hayvanlar üzerinde acı verici ve öldürücü deney yapan firmaları tespit eden dünyaca ünlü hayvanları koruma örgütü PETA (Hayvanlar İçin Ahlaklı Yaklaşım) ile ortak çalışır.

“Cruelty Free” sertifikası alan ürün çeşitleri arasında kozmetik ürünler, kişisel bakım ürünleri, ev temizlik ürünleri, kıyafet ve ayakkabılar bulunur.

 

 

3. Vegan – “Vegan” sertifikası, vegan yaşam biçimini destekleyen sivil toplum kuruluşu The Vegan Society yetkililerince verilen bir sertifikadır ve içeriğinde hayvanlardan elde edilen hiçbir ürün kullanılmadığını gösterir.

Ayrıca The Vegan Society’nin kurucuları “vegan” kelimesini literatüre kazandıran kişilerdir.

 

5. 100% Doğal – Zao ürünleri hiçbir kimyasal ve insan yapımı madde içermez.Ürünlerimizin içerikleri EcoCert ve Cosmebio Sertifikalarına uygun doğal maddelerdir.

6. EcoCert - ECOCERT® , uluslararası "Organik Sertifikalar" sağlayan en önemli organizasyondur.

Standart kuralları çok sıkıdır.

ECOCERT® Üretimin tamamını “her aşamada” denetler. Bitki yetiştirilirken, toplanırken, temiz suyla sulanırken, formül oluşturulurken, dolum aşamasında, paketlenirken, ambara konulurken… ECOCERT sertifikası, ciddi firmaların ve tüketicilerin talep kuyrukları oluşturduğu, uzun bir prosedürden sonra verilen; kâğıdından şişesine kadar çevreye karşı saygılı tutumuyla titiz, ideolojik bir bakış noktasındadır. Bağımsız bir kurumdur. 15 ülkede ofisi, 80 ülkede varlığı mevcuttur.

ECOCERT® organik kozmetikler için standardını şöyle belirlemiş: 

En az % 95 - bitkisel ve doğal madde olmalı.

“Negatif” listesine dâhil olmayan sentetik maddeler  %5 ile sınırlı olmalı.

ECOCERT negatif listesi:

       *SLS, mineral yağ, silikon.
       *PEG emülgatörler.
       *Carbomerler.
       *Parabenler.
       *İzopropil miristat.
       *Sentetik parfüm ve boyalar.
       *Yağlı alkoller ve asitler.
       *Propilen glikol.

KAYNAKLAR

http://jaalapure.com/what-is-ecocert-certification/

http://www.ecocert.com/en/certification

http://www.theauroragrp.com/retailers/ecocert.html

 

7. Cosmebio - COSMEBIO Etiği olan kozmetik ürünlerin özelliklerini belirlemek için on kozmetik laboratuarının işbirliğiyle kurulmuş bağımsız bir kuruluş. COSMEBIO’nun günümüzde 200'den fazla üyesi ve 4000'den fazla sertifikalı ürünü var.  COSMEBIO Çevre dostu, organik ve doğal ürün arayan tüketiciye rehber bir kurum oldu. Çünkü sektörde organik tarımı, hammadde ve madde tedarikçilerini, özel üreticileri, kozmetik laboratuarlarını ve dağıtıcıları da şeffaf bir çatıda topladı.

COSMEBIO logosunun ardındaki teminat nedir ki?

Cosmebio, organik kozmetik ürünleri üretmek için kullanılan üretim prosedürlerinin şeffafça açıklanmasını şart koşar. Organik ve Çevre Dostu logosu taşıyan ürünler, ağırlıklı olarak doğal maddeler veya doğal kökenli maddeler içermek ve sıkı kurallara uymak zorundadır.

En az %95 doğal madde, doğal kökenli madde ya da organik tarım kaynaklı (tüm vakalarda bu oran her zaman% 95 daha fazla) madde içermek zorundadır.

PEG, GDO, silikon, parafin, parabenler veya fenoksietanol gibi, sentetik koruyucuların hepsi, sentetik kokuları, renklendiricileri, petrokimya türevlerini kara listeye almıştır, kullanılmaz.

İyonize tedavilere karşıdır.

Doğaya bir saygı ve ekosistemin dengesi açısından hayvanlar üzerinde test yapılmamasına karşıdır.

Ambalaj ve dış ambalajları, biyolojik olarak parçalanabilen ya da geri dönüşümlüdür. Ürünün tüm aşama bilgileri ambalaj üzerinde yer almalıdır.

KAYNAKLAR

http://tellitsgreen.com/organic-logos/1038/bio-cosmetique/

http://www.cosmebio.org