BİLGİ İÇİN +90 212 438 78 33

Markanın İsim Felsefesi / ZAO

ZEN :

İnsanın kendi özüne dönmesi, kendisini boş yere yoran kalabalık düşüncelerden ve fazlalıklardan arındırması, duyularını harekete geçiren güzellikleri yalın olarak ayırt etmeyi tercih etmesi Zen felsefesinin temelindeki fikirlerdir. Bu felsefe, zihni temizleyip farkındalık durumuna getirmek için yapılan kişisel bir keşif yolculuğudur... Basitlik, saflık, doğallık Zen’in temel taşlarını oluşturmaktadır... Önemli olan zihinsel huzuru, çevremizdeki doğada bulabilmektir... Zen düşüncesinde, doğal ürünün, en yalın haliyle kullanılması ve buna karşın, insan elinin ürettiği eserlerin, aslında doğayla yarışarak değil, Ona saygı duyulduğundan, mükemmele yakın olması için uğraşmak, yücelticidir! Doğanın bize sunduğı doğal (asil) malzemeden oluşmalıdır! Zihin, durağan sukunet içinde olmadan huzur bulamaz.

TAO :

İsmin sembolü yin-yang siyah ve beyazla temsil edilir ve zıt olanın bütünleşmesini temsil eder.
Tao düsünce okulu ferdi mükemmelligi ve derin iç deneyimi savunmus, evrensel prensipler gelistirmeye çalısmıstır. Tao ile uyum halinde olmak için dört ilkeyi uygulamak gerekir. Bunlar ask, adalet, uyum ve bilgelik ilkeleridir. Konfüçyüs düsüncesinde insanları toplumsal ahlak degerleri ile yönlendirmek gayreti bulunmasına karsın, Tao düsüncesinde bu gayretin içten kaynaklanması gerektigi ve dıstan verilmesinin mahsurlu oldugu görüsü hâkimdir. Tao düsüncesinin altın kuralı sudur: “Baskalarına kendine davranılmasını istedigin gibi davran”. Böylece karsılıklı sevgi ve saygı bagı kurulacak, topluma huzur gelecektir. Yer ve gögün olusumundan önce, sekilsiz fakat ayırımsız birlik içinde olan bir sey vardı. Son derece sessiz ve duragan. Tek basına fakat sonsuz olanaklarla dolu yaratıcı bir ana güç. Adını bilmiyorum, fakat bir ad vermek zorunda olsam ona TAO derim. Tanımlamak zorunda kalsam “yüce” derim. TAO öylesine yücedir ki biteviye devam eder ve kendi üzerine döner.

DOĞAL, ETİK VE EKOLOJİK

Kalitesini belli bir seviyenin üzerinde tutan kozmetik, organik içerikler ve doğal formülü ile hem cildinize hem de gezegene saygı duyar. 100% doğal içerikler* İçeriği, organik tarımdan elde edilen etken maddeler ve organik bambudan oluşmaktadır. -Mikronize bambu kök tozu (kuru form) -Organik bambu hidrosolü (sıvı form) -Organik bambu rizom formu ( yağlı form) Petrokimya endüstrisi ile ilgili herhangi bir terkip maddesi, hatta koruyucu maddeler içermez. (parabenler, fenoksietanol, mineral yağ, parafin, polisorbat, EDTA, BHT, BHA, ...) ZAO markası koruyucu olarak mikro-gümüş kullanır. Etken maddeler ve bitmiş ürünler üzerinde hayvansal test yapılmamaktadır.Cruelty Free Sertifikasyonu
Marka, İtalya (Milano) merkezli üretici ve ortağı "Laboratoire Phyto Tekniği", yaratıcıları tarafından kurulan sıkı formülasyon kriterleri izleyen bir araştırma ve geliştirme iş anlayışına dayanarak, profesyonel, etnik ve spesifik özelliklerini birleştirerek çeşitli maddeler seçti (reminerilizasyon, antibakteriyel, anti-oksidan.) Amaç, konusunda uzman, yenilikçi dokular, parlak renkler ve uzun ömürlü konfor sağlamaktır.
     

YENİLİKÇİ VE SÜRDÜRÜLEBİLİR

ZAO yaratıcılarının, her aşamasında yenilikçi bir makyaj markası yaratmak için doğal bir ambalaj olarak seçtikleri bambu, modernlik ve zerafeti simgeler.

Tüm ağaçlar karbon depolar ancak bambu olağanüstü büyüme hızı ile yaşam döngüsü boyunca karbon yakalama şampiyonudur. Bambu, karbon depolama malzemesi olarak karbon ayak izinin azalmasını sağlamaktadır ve bu sayede “Ekolojik Denge”ye fayda sunar.


Basit ve yenilikçi sistem sayesinde, neredeyse tüm ürünlerimiz doldurulabilirdir. (gloss, mascara, eye liner, pencils, silk foundation ve nailpolish dışında). İçi değiştirilebilir (refill) olması ve geliştirdiğimiz ambalajlama sistemi sayesinde maliyet azaltılmış ve ürünlerin ekonomik olması sağlanmıştır. Bambu ürünler daha uzun süre kullanılabilir ve dayanıklı olması için klas bir kese içinde sunulur –böylece tekrar tekrar dolum yapabilirsiniz. Tüketici ilk satın aldığı ürünle kendine içi dolu bir ürün satın alır, ikinci satın alma da sadece refil (yeniden doldurulabilir) alması yeterli olacaktır.

TUTARLI VE YENİLEYİCİ

ZAO içeriğinde orjinal ve yararlı maddeler olarak iki aile barındırır.

Yağlar ve organik yağlar Esansiyel yağ asitleri ve antioksadanlar Organik silis: İnsan vücudu, yaklaşık yedi gram silis içerir, (silis% 47 ile oksijenden sonra% 28 pay ile yerkabuğunun ikinci bileşeni).

Silisin önemli bir kısımı vücut tarafından mineral ve vitaminlerin özümsenmesi için etkili bir biçimde emilir.İnsan vücudu, bağ dokusu, kolajen ve elastinden oluşmaktadır.

Silis insan vücudunda ancak 20 yaşına kadar sentezlenebilir. Harici tedarik özellikle cilt için gereklidir. Bu nedenle, ZAO ürünlerinin çoğu organik silis ihtiva eder.

 

- Mikronize bambu kök tozu (tüm pudralar, concealer, gloss…)

- Organik bambu yapraklarının hidrosolü (fluid foundation, eye liner,…)

- Organik bambu rizom yağı (compact foundation)

Mikronize gümüş tozu: ZAO aralığındaki hemen hemen tüm ürünler(iki adet lip balm ve ojeler hariç) saf gümüş mikro-parçacıklar içeren (doğal koruyucu). Saf gümüş, mikro partiküller şeklindedir ve antiseptiktir (özellikle cilt ve mukoza üzerinde) ve böylece ürün korunması sağlanırken hem cildinizi korur, hem de antibakteriyal etki sağlar. Atopik ciltler için bile mikronize gümüş tozu gerçekten yararlıdır. .

ZAO ambalaj ve formülleri için aynı doğal malzeme kullanan tek marka

TENSEL VE IŞILTILI

ZAO, 129 tane referansıyla, Cosmébio Sertifikası*na sahiptir.
Tüm ürünler % 100 doğal*, ve her kadının isteğine göre ürün yelpazesi sağlamaktadır.
Bu markaya kayıtsız kalamayacaksınız.
Kadife dokularımızın cazibesine kapılacaksınız.

 

Hassas kokuları ve yoğun renkleri ile konforlu ve uzun ömürlüdür. Bu size makyaj konusunda, yüzünüzün her özelliğini yücelterek, doğal ve profesyonel bir görünüm sağlamaktadır.

*Ojeler hariç